fbpx

Македонија

Сите Написи

Даштевски: Молкот ќе трае сè додека трае и гласањето по 19 часот

Претседателот на ДИК испрати и предупредување до членовите на избирачките одбори и до претседателите на Општинските изборни комисии (ОИК) дека мора да се користат уредите за идентификација на гласачите со отпечатоци од прсти. Ова предупредување Даштевски го даде бидејќи, како што рече, добиле информации дека на...

Сторија

Истражувања, анализи, репортажи, кратки интервјуа

Сите стории

(ВИДЕО) Предизборна сторија од Шуто Оризари – урбанизацијата во фокусот на кандидатите за градоначалник

Петтемина кандидати за градоначалник на Шуто Оризари ветуваат изградба на атмосферска канализација, обезбедување на чиста вода за пиење, реконструкција и асфалтирање на постоечката лоша инфраструктура, изработка на нови ДУП, како и (до)легализација на домовите на жителите на Шуто Оризари Подобрување...

(ВИДЕО) 360 Степени, сезона 8, емисија 12 - дебата за изборните кампањи

Вечерва на полноќ почнува молкот пред гласањето на локалните избори в недела. Ќе стивне вревата, ќе застанат карваните, а граѓаните, како што вели логиката на молкот, ќе можат на мир да ги сумираат впечатоците и да донесат одлука како ќе...

(ВИДЕО) Саботажа „Пророчица“

„Саботажа-Пророчица“, емитувана на 15 октомври 2021 година (петок) на ТВ Алсат-М во емисијата „360 степени“. автор: Среќко Поповски монтажа: Коста А.

Ковид-19: Русија четири дена по ред руши рекорди по број на новозаразени

Растот по бројот на новозаразени е во ситуација кога Русија се справува со ниска стапна на вакцинација Русија денеска четврти ден по ред го руши дневниот рекорд по бројот на новозаразени со ковид-19. Како што објавија руските власти, во последните 24 часа регистрирани се 34 303 нови случаи,...

Локални избори 2021

СИТЕ Локални избори 2021

Даштевски: Молкот ќе трае сè додека трае и гласањето по 19 часот

Претседателот на ДИК испрати и предупредување до членовите на избирачките одбори и до претседателите на Општинските изборни комисии (ОИК) дека мора да се користат уредите за идентификација на гласачите со отпечатоци од прсти. Ова предупредување Даштевски го даде бидејќи, како што рече, добиле информации дека на...

Комерцијален текст

СИТЕ Комерцијален текст

Каратистите на „Макпетрол“ освоија седум медали на престижниот „Кроација опен“

Членовите на карате клубот „Макпетрол“ од Скопје викендов учествуваа на престижниот меѓународен турнир „Кроација опен“ во Риека, каде што се закитија со седум медали. Хрватската карате-манифестација на едно место собра над 1700 спортисти од 233 клубови и 21 национална репрезентација....

Кратки видеа

СИТЕ Кратки видеа

Следете нè на Инстаграм

@360stepeni