fbpx

Македонија

Сите Написи

Скопје е на раб на колапс, проблемите кои ги создава ВМРО-ДПМНЕ, СДСМ ќе треба да ги реши, вели Ковачевски

Тој истакна дека доцна е ВМРО-ДПМНЕ да се извини и посочи дека проблемите што оваа партија ги прави во Скопје, како и обично, ќе треба да ги решава СДСМ Претседателот на СДСМ Димитар Ковачевски вечерва на трибината „Силно и одлучно...

Сторија

Истражувања, анализи, репортажи, кратки интервјуа

Сите стории

(ВИДЕО) Годишнина од несреќата на Струма – ќе изгори ли и надежта за правда?

Една година од трагедијата на автобусот на „Беса транс“ во Бугарија, во која загинаа 45 лица. Кај семејствата и блиските на настраданите болка и тага, но и горчина зашто истрагата на бугарското обвинителство сè уште не е завршена, а тапка...

Ново издание на 360°: Со Александар Николоски - како до избори(те) и по нив

Погледнете го новото дебатно издание на емисијата „360 степени“ емитувано на 25 ноември 2022 г. на ТВ Алсат, во кое гостува еден од потпретседателите на ВМРО-ДПМНЕ Откако Централниот комитет на ВМРО ДПМНЕ од последниот состанок во Прилеп излезе со барање...

„Краватосана Саботажа“

Проследете ја „Краватосана Саботажа“, емитувана на 25 ноември 2022 година (петок) на ТВ Алсат-М во емисијата „360 степени“. Автор: Среќко ПоповскиМонтажа: Коста А. ShareTweetShare

Украина: Русите напаѓаат во три правци

Генералштабот објави и дека украинската армија оштетила железнички мост кај селото Старобохданивка во областа Запорожје, кој Русија го користела за испорака на оружје и воена опрема Руски сили се обидуваат да напредуваат во правците Лиман, Бахмут и Авдивка во областа...

Комерцијален текст

СИТЕ Комерцијален текст

Повисоки каматни стапки за штедење во Комерцијална банка

Комерцијална банка од 1.12.2022 година ќе ги зголеми каматните стапки на депозитите на физички лица, со што штедните производи на Банката стануваат уште поатрактивни Со ова Банката, која е столбот на довербата на штедачите во земјава, овозможува граѓаните да ги...

Кратки видеа

СИТЕ Кратки видеа