Заев за АНА-МПА: Прашањето со ФФМ ќе се реши врз основа на Договорот од Преспа и правилата на УЕФА

Пред неколку дена министерот за надворешни работи, Бујар Османи изјави дека Фудбалската федерација на Македонијанема обврска да … Продолжи со читање Заев за АНА-МПА: Прашањето со ФФМ ќе се реши врз основа на Договорот од Преспа и правилата на УЕФА