За договорот со Србија, Курти им се заблагодари на Борел, Лајчак и Ескобар

За договорот за личните карти со Србија, косовскиот премиер Албин Курти во својата објава на фејсбук им … Продолжи со читање За договорот со Србија, Курти им се заблагодари на Борел, Лајчак и Ескобар