Вучиќ: Не сум оптимист за разговорите во Брисел

Косовските власти, за утре најавија почеток на изрекување казни за сопствениците на возила со српски таблички, а … Продолжи со читање Вучиќ: Не сум оптимист за разговорите во Брисел