ВМРО-ДПМНЕ продолжува со „Броило“: Ковачевски станува мандатар, а неговата фирма еден ден потоа добива над 203 илјади евра државна помош

Пратеникот и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Миле Лефков, на денешната прес-конференција обвини дека фирмата на кумот … Продолжи со читање ВМРО-ДПМНЕ продолжува со „Броило“: Ковачевски станува мандатар, а неговата фирма еден ден потоа добива над 203 илјади евра државна помош