ВМРО-ДПМНЕ од денеска почнува активна блокада на Собранието

Активната блокада на Собранието која почнува денеска, според координаторот на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Мицевски, подразбира … Продолжи со читање ВМРО-ДПМНЕ од денеска почнува активна блокада на Собранието