ВМРО-ДПМНЕ бара бугарските власти да ги откријат вандалите што го каменуваа македонскиот клуб во Благоевград

Од опозициската ВМРО-ДПМНЕ велат дека најостро го осудуваат демолирањето на македонскиот клуб во Благоевград и додаваат дека … Продолжи со читање ВМРО-ДПМНЕ бара бугарските власти да ги откријат вандалите што го каменуваа македонскиот клуб во Благоевград