Владата го одобри договорот за коридорите 8 и 10-д кои ќе ги гради „Бехтел и Енка“

Првиот вицепремиер Артан Груби оцени дека денеска е голем ден бидејќи е одобрен договорот за овие автопатишта … Продолжи со читање Владата го одобри договорот за коридорите 8 и 10-д кои ќе ги гради „Бехтел и Енка“