(ВИДЕО) Жртви и штети од силниот земјотрес во Измир

Земјотресот со јачина од 6,6 степени според Рихтеровата скала разурнал најмалку 20 згради во Измир. Тој бил … Продолжи со читање (ВИДЕО) Жртви и штети од силниот земјотрес во Измир