(ВИДЕО) Си Ѓинпинг пристигна во Москва: Подготвени сме да работиме на заштита на меѓународниот поредок

За време на заедничката средба меѓу рускиот и кинескиот претседател, како што соопшти Кремљ, тема на разговор … Продолжи со читање (ВИДЕО) Си Ѓинпинг пристигна во Москва: Подготвени сме да работиме на заштита на меѓународниот поредок