(ВИДЕО) „Самоопределување“ слави победа на изборите во Косово

Партијата на Албин Курти, „Самоопределување“ освои 48,13 отсто од гласовите на предвремените парламентарни избори во Косово, соопшти … Продолжи со читање (ВИДЕО) „Самоопределување“ слави победа на изборите во Косово