(ВИДЕО) Филипче: Првично ќе набавиме вакцини за 400 илјади граѓани од ризичните групи

Министерот за здравство Венко Филипче во интервју за „360 Степени“ зборуваше за вакцините кои се развиваат против … Продолжи со читање (ВИДЕО) Филипче: Првично ќе набавиме вакцини за 400 илјади граѓани од ризичните групи