(ВИДЕО) Ескалираа протестите во Софија, демонстрантите се судрија со полицијата

Антивладините протести во Софија вечерва излегоа од контрола. Како што јавуваат бугарските медиуми, насобраната толпа пред зградата … Продолжи со читање (ВИДЕО) Ескалираа протестите во Софија, демонстрантите се судрија со полицијата