Таравари: Кога ќе го отвориме Уставот за Бугарите, тогаш ќе ги укинеме 20-те проценти за употреба на албанскиот јазик

Потпретседателот на Алијанса за Албанците, Арбен Таравари вели дека усвојувањето на францускиот предлог е завршена работа, но … Продолжи со читање Таравари: Кога ќе го отвориме Уставот за Бугарите, тогаш ќе ги укинеме 20-те проценти за употреба на албанскиот јазик