СЗО за „Астра Зенека“: Придобивките од вакцината ги надминуваат можните ризици

Светската здравствена организација (СЗО) денеска соопшти дека придобивките од вакцината против коронавирусот на „АстраЗенека“ го надминуваат ризикот … Продолжи со читање СЗО за „Астра Зенека“: Придобивките од вакцината ги надминуваат можните ризици