Средба Пендаровски – Радев: Проширување на соработката меѓу двете држави во повеќе области

Претседателот на државата, Стево Пендаровски во Софија се сретна со неговиот бугарски колега Румен Радев. Како што … Продолжи со читање Средба Пендаровски – Радев: Проширување на соработката меѓу двете држави во повеќе области