Си-ен-ен објави видео од судирот меѓу демонстрантите и полицијата во голем град во јужна Кина

На улиците на главниот град Пекинг и другите поголеми градови како Шангај, Гуанжу и Хангжу е зголемен … Продолжи со читање Си-ен-ен објави видео од судирот меѓу демонстрантите и полицијата во голем град во јужна Кина