Северна Кореја објави најниска стапка на смртност од ковид-19, научниците велат дека бројките се научно невозможни

Сите се сомневаат во бројките на Пјонгјанг и се верува дека починале многу повеќе луѓе отколку што … Продолжи со читање Северна Кореја објави најниска стапка на смртност од ковид-19, научниците велат дека бројките се научно невозможни