СДСМ реагира на тврдењата на Мицкоски: Не е точно дека постапката за „Чебрен“ е проблематична

Од владејачката партија појаснуваат дека ХЕЦ „Тиквеш“ ќе влезе во заедничката компанија три месеци откако ХЕЦ „Чебрен“ … Продолжи со читање СДСМ реагира на тврдењата на Мицкоски: Не е точно дека постапката за „Чебрен“ е проблематична