Руските сили ја напаѓаат инфраструктурата во близина на градот Днипро, информира регионалниот гувернер

Медиумската куќа Суспилна објави за руски крстосувачки ракети во украинскиот воздушен простор и експлозии во регионите Ивано-Франковск … Продолжи со читање Руските сили ја напаѓаат инфраструктурата во близина на градот Днипро, информира регионалниот гувернер