Рускиот претседател доби покана за Самитот Г-20: Ќе има ли средба Бајден – Путин?

Официјални лица рекоа дека Бајден и Путин може да се сретнат во одреден момент за време на … Продолжи со читање Рускиот претседател доби покана за Самитот Г-20: Ќе има ли средба Бајден – Путин?