Русите го бомбардираа Чернихив: Загинаа најмалку 13 лица, Зеленски бара дополнителна помош

Русија изврши напад со три крстосувачки ракети „Искандер“, изјави регионалниот гувернер Вјачеслав Чаус во коментар за украинскиот … Продолжи со читање Русите го бомбардираа Чернихив: Загинаа најмалку 13 лица, Зеленски бара дополнителна помош