Русија го обвини Киев дека стои зад „терористичкиот напад“ со дронови врз Москва  

Засега никој не ја презеде одговорноста за нападот, во кој според руските власти биле користени осум беспилотни … Продолжи со читање Русија го обвини Киев дека стои зад „терористичкиот напад“ со дронови врз Москва