Ракетен напад врз Одеса и Днепар, се огласиле сирените и во Киев

Руска ракета го погоди пристанишниот град Одеса. Засега нема информации за евентуални жртви или материјална штета. Локални … Продолжи со читање Ракетен напад врз Одеса и Днепар, се огласиле сирените и во Киев