Првиот човек на Ал Каеда, Ајаман ал-Завахири, е ликвидиран во напад со дрон на ЦИА во Авганистан

Потврда за ликвидацијата пристигна и од американскиот претседател Џо Бајден, кој во видео-обраќање порача дека се надева … Продолжи со читање Првиот човек на Ал Каеда, Ајаман ал-Завахири, е ликвидиран во напад со дрон на ЦИА во Авганистан