Пристигнаа германските експерти за истрагата на пожарот во тетовската модуларна болница

Претседателот Стево Пендаровски, вчера, во интервју за „360 степени“ рече дека германските експерти всушност ќе ја мониторираат … Продолжи со читање Пристигнаа германските експерти за истрагата на пожарот во тетовската модуларна болница