Пожар во станбена зграда во Кина, десет лица загинаа

Првичната истрага за причината за пожарот покажала оти тој избувнал поради неисправна електрична инсталација во спалната соба … Продолжи со читање Пожар во станбена зграда во Кина, десет лица загинаа