Пораки пред преговорите во Брисел: Курти очекува договор до крајот на годината, Вучиќ порача дека нема капитулација

Ажурираниот предлог на ЕУ, кој двете страни го добија пред почетокот на самитот ЕУ–Западен Балкан во Тирана … Продолжи со читање Пораки пред преговорите во Брисел: Курти очекува договор до крајот на годината, Вучиќ порача дека нема капитулација