Пописот го одложивме по барање на Мицкоски, ќе се спроведе април 2021, порачува Заев

Премиерот Зоран Заев, споделувајќи видео-изјава од пред два дена во статус на Фејсбук порачува дека април 2021 … Продолжи со читање Пописот го одложивме по барање на Мицкоски, ќе се спроведе април 2021, порачува Заев