Полициска акција во Србија: Се приведуваат антиваксери поради ширење паника

Српските медиуми информираат дека во Србија од утрово полицијата, по наредба на Обвинителството, спроведува акција во која … Продолжи со читање Полициска акција во Србија: Се приведуваат антиваксери поради ширење паника