Поканата е отворена за сите земји од Западен Балкан, порача Заев за иницијативата за соработка со Вучиќ и Рама

Премиерот Зоран Заев вели дека во иницијативата за унапредување на регионалната соработка со претседателот на Србија, Александар … Продолжи со читање Поканата е отворена за сите земји од Западен Балкан, порача Заев за иницијативата за соработка со Вучиќ и Рама