Почна судењето за „Талир“: Ристоска ќе докажува незаконско финансирање на ВМРО-ДПМНЕ, Димовски тврди дека бил уценуван

Конечно почна судењето што се одолговлекува повеќе од една година за единствениот предмет за кој СЈО подигна … Продолжи со читање Почна судењето за „Талир“: Ристоска ќе докажува незаконско финансирање на ВМРО-ДПМНЕ, Димовски тврди дека бил уценуван