Пендаровски на средба со Радев и Фон дер Лајен

Претседателот Стево Пендаровски денеска во Софија оствари трилатерална средба со претседателката на Европската Комисија, Урсула фон дер … Продолжи со читање Пендаровски на средба со Радев и Фон дер Лајен