Паузираат тестирањата за оксфордската вакцина против ковид-19

Завршното тестирање на вакцината против ковид-19, која ја развиваат Универзитетот во Оксфорд и фармацевтската компанија „Астра Зенека“, … Продолжи со читање Паузираат тестирањата за оксфордската вакцина против ковид-19