Осум пожарникари од Струмица ќе заминат во спасувачка мисија во Турција

Ваквата информација денеска преку објава на Фејсбук ја соопшти градоначалникот на Струмица, Костадин Костадинов, кој вели дека … Продолжи со читање Осум пожарникари од Струмица ќе заминат во спасувачка мисија во Турција