Опозиционерката Тихановскаја избега од Белорусија плашејќи се од одмазда од Лукашенко

Лидерката на опозицијата во Белорусија Светлана Тихановскаја ја напушти земјата и замина во Литванија, откако протестите по … Продолжи со читање Опозиционерката Тихановскаја избега од Белорусија плашејќи се од одмазда од Лукашенко