Од софиската болница „Пирогов“ отпуштени двајца од повредените во автобуската несреќа

Двајца од граѓаните на Северна Македонија повредени во сообраќајката на автопатот „Струма“ се отпуштени од софиската болница … Продолжи со читање Од софиската болница „Пирогов“ отпуштени двајца од повредените во автобуската несреќа