Нови напади врз регионот на Киев и Запорожје, тврдат украинските власти

Градската управа на Киев ноќеска околу полноќ издала предупредувања за воздушен напад во кои ги повикала жителите … Продолжи со читање Нови напади врз регионот на Киев и Запорожје, тврдат украинските власти