Нов црн рекорд во земјава: 594 новозаразени за 24 часа – 22 отсто од тестираните се позитивни

Починале три лица од Куманово, Прилеп и Богданци, на возраст од 67, 70 и 75-годишна возраст Активни … Продолжи со читање Нов црн рекорд во земјава: 594 новозаразени за 24 часа – 22 отсто од тестираните се позитивни