НАТО и КФОР остануваат будни, изјави Столтенберг по неуспешната средба меѓу Вучиќ и Курти

„Разочарани сме што не беше можно да се реши спорот со регистарските таблички. Сега е време за … Продолжи со читање НАТО и КФОР остануваат будни, изјави Столтенберг по неуспешната средба меѓу Вучиќ и Курти