Најмалку тројца загинати во рускиот ракетен напад на Киев

Амбасадорката на САД во Украина, Бриџит Бринк, ги осуди денешните ракетни напади. Таа изјави дека Русија се … Продолжи со читање Најмалку тројца загинати во рускиот ракетен напад на Киев