Најмалку што може да направи Фон дер Лајен е Македонија да добие безусловен почеток на преговорите со ЕУ, порача Мицкоски

Очекувам дека претседателката на Европската комисија, Урсула фон дер Лајен, ќе излезе со позиција дека Македонија ќе … Продолжи со читање Најмалку што може да направи Фон дер Лајен е Македонија да добие безусловен почеток на преговорите со ЕУ, порача Мицкоски