Мицкоски за референдумот: Се фокусираме на преговарачката рамка

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денеска ги отфрли шпекулациите дека референдумот кој ќе го иницира неговата партија … Продолжи со читање Мицкоски за референдумот: Се фокусираме на преговарачката рамка