„Минск станува нуклеарен заложник на Кремљ“ – што ќе значи распоредувањето руско нуклеарно оружје во Белорусија

Плановите на Русија да распореди тактичко нуклеарно оружје во Белорусија, за советникот за безбедност на украинскиот претседател … Продолжи со читање „Минск станува нуклеарен заложник на Кремљ“ – што ќе значи распоредувањето руско нуклеарно оружје во Белорусија