Милошоски објави дека Џафери бил домаќин на чеченска делегација лани – што известија чеченските медиуми за посетата

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Антонијо Милошоски, денеска на својот фејсбук-профил објави информација за посета на делегација од Чеченија … Продолжи со читање Милошоски објави дека Џафери бил домаќин на чеченска делегација лани – што известија чеченските медиуми за посетата