Меркел: Поради руските активности на Западниот Балкан, треба директно да се разговара со Путин

Германската канцеларка, во последното обраќање во парламентот рече дека не е доволно само американскиот претседател Џо Бајден … Продолжи со читање Меркел: Поради руските активности на Западниот Балкан, треба директно да се разговара со Путин