Курти: Ова е лична борба за власт на Вучиќ и Дачиќ, а не за граѓаните и државата

Односите меѓу Белград и Приштина повторно се затегнаа откако во сила стапи одлуката за пререгистрација на возилата … Продолжи со читање Курти: Ова е лична борба за власт на Вучиќ и Дачиќ, а не за граѓаните и државата