Курти отпатува за Хрватска за да ги посети повредените во несреќата на косовскиот автобус

Косовскиот премиер, Албин Курти, попладнево отпатува за Хрватска за да ги посети повредените во тешката сообраќајна несреќа … Продолжи со читање Курти отпатува за Хрватска за да ги посети повредените во несреќата на косовскиот автобус