Ковид-19: Оздравени 69 пациенти, 29 новозаразени, 4 починати

Министерството за здравство информира дека денеска Институтот за јавно здравје регистрира 69 оздравени пациенти во: Скопје – … Продолжи со читање Ковид-19: Оздравени 69 пациенти, 29 новозаразени, 4 починати