Ковид-19: Десет починати, 96 нови случаи од 724 тестирања и 61 излекуван пациент

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 724 тестирања, а регистрирани се 96 … Продолжи со читање Ковид-19: Десет починати, 96 нови случаи од 724 тестирања и 61 излекуван пациент